Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Апр 23, 2024 10:21 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Пак на Стряма
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 8:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Пак бяхме на Стряма, пак бяхме тримата Кръстю, Краси и аз и пак стана някак на бързо. Обаче да почна от начало! Още от понеделник, след два неуспешни (от към то риби ) излета, следяхме прогнозата за събота и неделя. Даваха някакви снеговалежи, обаче не очквахме това:

Изображение

Направо се обидих, викам си: ще се отдам на муховръз. Бяхме получили малко "матриал", малко дъбинг, малко матриал за крила, едни странни куки дето не бях ги пробвал, една чудна кутийка, изобщо дребни глезотийки които, да стоплят изпосталялата ми мухарска душа, през снеговалежните почивни дни. Обаче, Господ ли, или Кръстю решиха друго.Съботата премина в Сизифови мъки да се справя с едни, миджове, седжове, клинхамери, и тям подобни гадове и гадини и след стотното притърчане от едната стая в другата ( компа ми е в едната стая а муховръзвачницата в другата) най на края, се издигнах в собствените си очи, успях да вържа един парашут на кука 16 на канеле.Грабнах мухата и тръгнах да я показвам на семейството. Ама така и не я видяха, още в коридора малката търчи и вика:
- Тате някой те търси по телефона!
Гледам Кръстето,: бря, ми ся, тоя ша ма кандърдисва в тоя студ да ходим някъде .:
- Данкаа, утре сме на Стряма, в единадесет съм пред вас, ще идва и Краси.
Изстреля го на един дъх.
-Абе Кръсте, глей къв студ, къв сняг е на вънка, къде ще вървим?
-Ами ти на 3ти януари къде беше бе, хем тогава валеше, и пак беше в средата на реката, ся ще ми се оплакваш от малко студ. Да ги нямаме такива! Утре идвам в 11 и те взимам.
-Добре бе, нави ме с две приказки.
На сутринта събрах си чеиза, сите муи, БайРона, раничката, и предвидливо си облякох неопрена още от вкъщи ( щото друг път все се обличах на реката, ама аз докато се оправя, другите вече дръпнали по некое рибе) та като пристигнем да съм готов. Кръстето закова точно в единадесет пред нас, от там забрахме Краси и стъпихме на магистралата. А отвън едно беличко, чистичко и студено (някъде около -2, -3 градуса)

Изображение

Магистралата празна, полето празно само ние и гаргите.

Изображение

Разгеле пристигнахме. Докато ония двамата се екипират аз бях с апарата и снимах.

Изображение

Изображение

Оставих ги да се оправят и отидох да огледам реката.

Изображение

Реката беше обещаваща, само да не беше толкова студено. Сложих една фазанова нимфа, построих си линията както ми показа Радо Акулата на събора, и започнах, ( Абе кво съм започнал, от началото на годината все се опитвам да усвоя това пусто нимфоловене и не ще и не ще, поне един път да ми беше чукнало, а то ядец, нищо) та продължих с напразните си опити да хвана нещо на тия пусти нимфи. По едно време гледам Кръстю и Краси замятат унесено на онова широкото и разлято място.

Изображение

Аз пък дадох газ нагоре срещу течението и така се бях увлякъл, че по едно време си викам: Бай Йордане, май ще трябва да се връщаш с рейса, пак се отнесе. И през цялото време нищо, нито един удар, а бе мъртвило . Излязох от реката и тръгнах да се връщам, да ги видя ония, двамцата какво са направили. Кръстето се беше закотвил на едно обещаващо място и пробваше мухите.


Изображение

- Кръстее нещо обади ли се?
- Няма Данкаа, няма.
-Айде аз отивам на долу, да видя Краси какво е направил.
Тъкмо минах педсетина метра и Кръстю вика:
-Данкаааа Данкааа .
-Кво бе Кръсте?
- Получих сигнал.
-От кой бе?
-От кой, от кой от Краси от кой. Почнало е да дава на миджове.
А ся де кво беше тва мидж, ба ли мааму.Помня, че праих нещо такова ама кое от всичките беше не знам. Тръгнахме да търсим Краси и да видим къде са се обадили. Тъкмо стигнахме бента и Кръстю вика:
-Ти отивай аз ще поснимам малко.

Изображение

Изображение

Нарочно останах, за да мога да го снимам, да видите за какво става въпрос. После беше като по учебник. Намерихме Краси, показа ми миджа и се строихме около мястото.
И в този момент ми дойде просветлението, ми аз съм един обикновен кефалджия джапанкар, кви миджове кви личове, турих една осичка, ала Радослав 1951, и на второто подаване искочи те тоя валатоспасител:


Изображение

След него още един:

Изображение

А най-интересното беше, че скачаше все едно е август. Викам си сега е момента да си пробвам мухите . Сложих един парашут на 8ца канеле и те тоя мъник му се нахвърли, как го лапна не знам:

Изображение

Убавец мамин!!!.... Викам си, Данка айде по нежно с рибетата бе, мани тия канджи ша ги умориш. Турнах мойта гордост 16 канеле ( ако сте забравили) и я метнах , ееее те такъв смех нема, щяха да се избият, фърлят се мятат се изобщо борба голяма, ама нито един не можах да изкарам, само празни засечки. Така беше около час и половина и спряха, не взимаха на нищо. Тогава Кръстю изкомандва парада:
-Айде група почва фото сесията.
И като ни почна, та кастинг ли не снима , та стични положения снима, пръчките снима и кво ли не. Направи стотина снимки и вика Айдее ша си одим. Та така премина този страхотен излет, нагледах ме се на красоти, че и рибки фанахме.

Поздрави!!!!!

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 9:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 5:14 pm
Мнения: 49
Местоположение: София
Поздравления, колега! Страхотен излет! :)

_________________
Скромността е качество за тези, които нямат други качества!
bradata&friends's Showcase


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 10:00 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Браво бе,Юнаци :D :D :D .....
Хората в такова време дори носовете си навън не показват :lol: .....

Поздравления за ентусиазма ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 10:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Данчо каза:

"И в този момент ми дойде просветлението, ми аз съм един обикновен кефалджия джапанкар, кви миджове кви личове, турих една осичка..."

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Молодци, напълнихте ми душата с тоя разказ!!

Изображение

А тая снимка показва категорично какво означава страстта към хобито / каквото и да е то /!!!! Поздравления за излета!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 11:00 am 
Offline

Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 10:22 am
Мнения: 127
Местоположение: Стара Загора
Браво за излета в бахъра !Който не ходи ,той не хваща.Аз пък не ходих никъде ,в събота се напих още по обед и се изпокарах с жената.Ама като не се ходи за риба -тъй.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 12:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Eвала младежи! Истински термометъри сте, пардон - терминатори! :D А аз два дни тлях в къщи, като книжен плъх...

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 12:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 10:39 am
Мнения: 126
лягам
Изображение
снимам
Изображение
накрая като се погледнах на ко мясам .........
поздрави на всички и.... да се стопля вече

_________________
и кълве,кълве,кълве...
АВЕЛ-ТРЕЙД
моят блог


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 12:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 10:39 am
Мнения: 126
ето и
МОЯТА ГЛЕДНА ТОЧКА

_________________
и кълве,кълве,кълве...
АВЕЛ-ТРЕЙД
моят блог


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 12:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Бравос амигос!
Който си седи в къщи не хваща риби и не прави красиви снимки. \:D/
Поздрави за интусиазма ви !
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 1:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
След двудневна(петък и събота) яка борба със снега, събота вечерта ма така ми са приходи на рибааа, ей така...да разпусна..да се поразходя..щото напоследък е баси схемата...
След неколко секундно мислене...аднах са в акаунта тук и пуснах ЛС на Largo. Уговорихме се с половин дума дет` са вика и си заприготвях нещата за риболов.
Ся някой мое ли а пузнай как и дали съм заспал лесно заради предстоящият излет на Plovdiv Fly Fishing Team :)
Отговора е "Нц, трудно"!
Рано-рано сутринта се събуждам...скачам и се лепвам на прозореца за метео-чек! И се почна: "Маа фака, факин шет....Как па ша вали вее, ми ся да прецака нещата ли иска...Тая Любка Кунчева е за гърбене!" И все неща от тоя род....Ма се успокоих...историята знае и излети в къде по-лошо време...Направих си Tu Kafe...хапнах и зачаках мухомобила с Дани и Кръстю....Мисля че не е нужно да казвам, че чаках така както и бях на реката \:D/ ..дрехи-мрехи...последните 15 мин и с ботуши:)...В 11.20 точно зърна думофоня и арее на риба!
Днен в който трябваше да си тествам Shimano Biocraft-a. 4-клас, 7.6 дължина, на три части.
На снимките се вижда доприготвянето и нагазихмии(нали иками в Пловдив:) )
Върти-сучи...мъртвило ми се видя..почнах да опознавам въдицата...влюбвах се повече и повече...акция точно като по вкуса ми medium-fast(според мен лаика)..А шнура, о, шнура....покупка от бати Ици от Габруу, четворки на Кортланд ДТ, ма пирфектен ви каам. Почнах да си мисля вече че и аз мога да кастинговам, не че нещо......
Колегите тръгнаха нагоре по течението, аз надолу..не че се опъвам кат` магаре от тяхната посока ма нали трябва да изследваме нови места! :)
Намерих едно мн готино място където реката разделено от нанос и паднало дърво образува ръкав...след него точно където пак се сливат нещата имаше едно по-дълбоко място образувано от блъскането на теченията едно вдруго. Сетих се, че предната седмица се засякох с K_bor като бях в Търново, на реката която минава през Дебелец(Бистрица ако не се лъжа,ако се, чекам коректив)...Та там той ми даде да пробвам от последно вързаните от него емърджъри....Вързах, като не забравих да сменя типета с по-тънък и поднесох по най-рецизния начин на който съм способен....Тогава.....от дълбините с пълна сила и наподобяваш марлин, един кефал захапа стръвно мухата!! Борбата бе кратка, то нямаше и как...рибата беше педарка.. :) Мен обаче ми се стори говедо на тоя фон :) Намокрих ръката...откачих рибата, пуснах я..и пак подавам...след две-три секунди хоп, втора риба..по-малка...но риба...и така 5-6 бройки набързо.
С трепереща от вълнение ръка звъннах на Кръстю, че съм намерил правилната муха и..место разбира се.
И както Дани спомена по-горе...после те дойдоха при мен...Дани ги настъпа яко...Кръстю смени мухарката с нещо дет` му викат Pentax и зае позиция(от снимката) такава която ми напомни месеците в Маришката кашимерия :)
Поснимахме се...поснимахме се...и застягахме за наобратно.
Обобщение: един прекрасен излет споделен с готини хора!
Пожелавам всеки му!
Поздрави, К.!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 8:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Kраси, пръчица 7'6'' не е ли късичка за тази огромна река? :wink: \:D/

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 11:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:18 pm
Мнения: 211
Местоположение: В.Търново
Мунчо написа:
Kраси, пръчица 7'6'' не е ли късичка за тази огромна река? :wink: \:D/


Много си арно прътлето,Ицо.Аз помятках с него на Белица(не че съм спец в кастинга) и ми се стори много приятно до 10-15м.

Поздрави и успехи на колегите от Пловдив
:)
Кънчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 12:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Мунчо написа:
Kраси, пръчица 7'6'' не е ли късичка за тази огромна река? :wink: \:D/


Пирфек`на е ;)
Аз и като цяло не съм привърженик на далечния кастинг...За него ме бяха и предупредили да не избързвам, за да не трупам грешки при техниката.
Съвсем скоро ще се убедиш в прътлето ;) А не като както пред кръчмата :)
Поздрави, К.!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 28, 2009 5:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 3:39 pm
Мнения: 21
Местоположение: Plovdiv
Момци сте ей, но що не виждам кръчма след излета? След тоя студ на ряката си требе кръчма :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 28, 2009 9:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
neocom написа:
Момци сте ей, но що не виждам кръчма след излета? След тоя студ на ряката си требе кръчма :D


Ние така или иначе сме си пияни от любов към мухарлъка :!:
Накои от нас и към фотографията, разбира се \:D/

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов